نوری: شهباززاده و قربانی جواب نداده‌اند

نویسنده:
استقلال در خط حمله مشکلی به نام «گل نزدن» دارد. سجاد شهباززاده، جابر انصاری و علی قربانی سه مهاجم نوک استقلال نتوانسته‌اند انتظارات را برآورده کنند و خبر از حضور یکی از آنها در لیست مازاد وینفرد شفر سرمربی آلمانی استقلال مطرح شده است. در این زمینه و همچنین شرایط استقلال گفت‌وگویی با محمد نوری انجام داده‌ایم که می‌خوانید.
  •   آیا شفر در مورد جذب مهاجم صحبتی كرده است؟
استقلال شرایطی دارد که از داشتن مهاجم خوب رنج می‌برد. بازیکنان تا پشت محوطه 18قدم خوب جلو می‌آیند، اما مهاجمان در زدن ضربات آخر مشکل دارند. هنوز صحبتی در مورد اینکه چه بازیکنی جذب شود، نشده، اما شفر گفته که مهاجم می‌خواهد. باید مهاجمی بیاورند که صددرصد به درد تیم بخورد. مهاجمان فعلی استقلال موقعیت‌های زیادی از دست می‌دهند که بیشتر به خاطر شرایط روحی – روانی آنهاست. مهاجمان ما به نوعی گل‌نزن شده‌اند.
  •     فکر می‌کنید مشکل آنها چیست؟
بیشتر به خاطر استرس است. سجاد شهباززاده، علی قربانی و جابر انصاری هر کدام به تیم دیگری بروند، می‌توانند مثمرثمر باشند، اما در استقلال استرس دارند. وقتی توپ زیر پایشان قرار می‌گیرد، توانایی لازم را ندارند و به قول معروف گل‌نزن شده‌اند. بازیکنی مثل شهباززاده دو سال پیش در استقلال کارنامه خوبی داشت، اما شرایط الان فرق کرده است.
  •     یعنی اعتقاد دارید باید مهاجم جذب شود؟
صددرصد، جذب مهاجم در حال حاضر از نان شب هم واجب‌تر است.
  •     اینکه گفته می‌شود عیسی آل‌کثیر و یک بازیکن عراقی مدنظر شفر قرار دارند، درست است؟
من چیزی نشنیده‌ام و صحبتی هم نشده است. همان‌طور که گفتم حرف اول و آخر را شفر می‌زند. اگر استقلال مهاجم می‌خواهد، باید ششدانگ باشد تا خلاء خط حمله را برطرف کند.
  •     این روزها صحبت از پیشنهاد ذوب‌آهن به شهباززاده مطرح شده است. فکر می‌کنید بهتر است او از استقلال جدا شود؟
شهباززاده را به لحاظ شخصیتی و فوتبالی قبول دارم، اما شرایط او در استقلال به گونه‌ای است که از نظر فنی پایین آمده و استرس زیادی دارد. هر طور که صلاح باشد، خودش تصمیم می‌گیرد. او و علی قربانی در استقلال جواب نداده‌اند. انصاری هم چند بازی خوب بود و گل زد، اما دو سه بازی اخیر موقعیت‌های زیادی خراب کرد. مگر برای یک مهاجم چقدر موقعیت گیر می‌آید که آنها را خراب کند؟ مهاجمان استقلال در این تیم جواب نداده‌اند.
  •     آیا صحت دارد که کمیته فنی از شفر خواسته روزبه چشمی در خط هافبک بازی کند تا خط دفاع؟
صحبتی نشده، اما نظر شخصی من این بود که چشمی در هافبک دفاعی بهتر از خط دفاعی بازی می‌کند. به عنوان کسی که هافبک و دفاع بازی کرده و بازی‌ها را آنالیز می‌کند، خصوصیات بازی  چشمی را در خط هافبک بهتر از دفاع می‌دانم، هر چند که حرف اول و آخر را شفر می‌زند.
  •     کمیته فنی قصد ندارد جلسه‌ای در رابطه با نقل و انتقالات نیم‌فصل با شفر برگزار کند؟
هنوز صحبتی نشده، اما اگر بخواهند در خدمت‌شان خواهیم بود.
  •     اگر کمیته فنی بخواهد نظرش را در مورد لیست بازیکنان مازاد به شفر بدهد، چه کسانی را انتخاب می‌کند؟
ما نمی‌توانیم از بازیکنی نام ببریم، اما از قول من بنویسید که جذب مهاجم از نان شب برای استقلال واجب‌تر است.

درخواست رسمی ذوب‌آهن برای سجاد
شهباززاده بدون گل زده در لیگ برتر  امسال و پارسال همچنان مشتری دارد!

روز گذشته خبر درخواست رسمی ذوب‌آهن و امیر قلعه‌نویی برای جذب سجاد شهباز‌زاده در نقل وانتقالات نیم‌فصل بالاخره به شكل جدی رسانه‌ای شد. ذوب‌آهن با توجه به اینكه در نیم‌فصل دوم بازیكنانی همچون احسان پهلوان، مهدی مهدی‌پور و دانیال اسماعیلی‌فر را به دلیل سپری كردن خدمت سربازی از دست خواهد داد، تلاش می‌كند بازیكنان با كیفیتی را جذب كند. مهاجم استقلال سال گذشته بعد از پشت سر گذاشتن نیم‌فصل ناموفق در تركیه، نیم‌فصل دوم لیگ شانزدهم راهی نفت تهران شد و ابتدای فصل به استقلال پیوست. شهباززاده سال گذشته در نیم‌فصل دوم برای نفت تهران یك گل در فینال جام حذفی به ثمر رساند و در لیگ موفق به گلزنی نشد. شماره 10استقلال در لیگ جاری هنوز برای استقلال گلزنی نكرده است و این آمار برای یك مهاجم فاجعه محسوب می‌شود.اما امید ذوب‌آهنی‌ها و قلعه‌نویی به احیای دوباره شهباززاده در ذوب‌آهن بسیار تامل برانگیز است، اما نباید فراموش كنیم در نقل‌و‌انتقالات نیم‌فصل، جذب بازیكن كارآمد و با كیفیت برای تیم‌ها بسیار سخت و ذوبی‌ها گزینه بهتری ندارند كه سراغ آن بروند. البته جدایی شهباززاده از استقلال در هفته‌های اخیر بسیار مورد بحث قرار گرفته است اما اعتماد شفر در بازی‌های اخیر به شماره 10 هنوز جواب نداده و اگر قرار باشد استقلال در نیم‌فصل نام شهباززاده را  از لیست خود خارج كند حالا می‌تواند روی یك مشتری دست به نقد همچون ذوب‌آهن حساب ویژه‌ای باز كند.
ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code