شـر به پا شد

نویسنده:
آخرین مسابقه پرسپولیس در رشت، 4 سال قبل با یك پیروزی حیاتی همراه شد اما خاطره‌های لیگ برتری سرخپوشان در شهر شمالی، همیشه به این اندازه خوب نبوده است...
آخرین مسابقه پرسپولیس در رشت، 4 سال قبل با یك پیروزی حیاتی همراه شد اما خاطره‌های لیگ برتری سرخپوشان در شهر شمالی، همیشه به این اندازه خوب نبوده است. پرسپولیس در رشت، معمولا نتایج ایده‌آلی به دست نیاورده و گاهی، ماجراهایی تلخ‌تر از شکست را تجربه کرده است. در تمام ادوار لیگ، پرسپولیس هیچ‌وقت به اندازه این روزها آماده نبوده اما بازی روی چمن مصنوعی سردار جنگل، هرگز ساده نخواهد بود. قرمزهای تهران و رشت، برای اولین بار در تاریخ لیگ برتر روبه‌روی هم قرار می‌گیرند. بعد از همه خاطره‌های تلخ و شیرین در سرزمین باران، باید منتظر ماند و دید که این مسابقه، کدام روی سکه رشت را به پرسپولیسی‌ها نشان خواهد داد.
  •   شوك عضدی به وینكو
پرسپولیس لیگ سوم را با پیروزی وحشتناك 8بر2 در مقابل پگاه گیلان آغاز كرد اما در بازی برگشت، شرایط كاملا عوض شد و در عضدی، خبری از پیروزی یك طرفه نبود. پرسپولیس پرستاره در رشت، به تساوی بدون گل با پگاه رضایت داد. آنها خوش‌شانس بودند كه در این بازی شكست نخوردند. خاص‌ترین لحظه این جدال فراموش‌نشدنی برای رشتی‌ها، ضربه پنالتی از دست رفته این تیم بود. ضربه‌ای كه گل شدنش می‌توانست مسابقه رفت را تلافی كند. تفاوت بزرگ پرسپولیس در دو مسابقه رفت و برگشت با پگاه، نشان‌دهنده تنزل باورنكردنی تیم وینكو بگوویچ در لیگ سوم بود. تیمی كه فوق‌العاده شروع كرد اما طعم سقوط به انتهای دره را چشید.
  •   عصبانی‌ترین قطبی تاریخ
 لیگ هفتم. دوران افت پرسپولیس افشین قطبی درست در همان روزهایی آغاز شد كه قرمزها باید در رشت با  داماش گیلان مسابقه می‌دادند. تیمی كه در نیم‌فصل اول همه رقبا را تارومار كرده بود و فقط یك شكست در كارنامه داشت، در ورزشگاه سردار جنگل رشت نتیجه را به داماش گیلان واگذار كرد. حسین ابراهیمی 17 ساله، زننده تنها گل این مسابقه بود. بازیكنی كه در مسابقه امروز نیز در لباس سپیدرود روبه‌روی پرسپولیس قرار خواهد گرفت. شكست در زمین داماش در لیگ هفتم، برای افشین قطبی پذیرفتنی نبود. امپراتور در رختكن به شدت از خجالت مدافعان تیمش درآمد و بخشی از ویدیوهای مربوط به اتفاقات خاص آن رختكن، بعدها توسط باشگاه پرسپولیس منتشر شد.
  •   فرانك؛ فرشته نجات
 در آستانه داربی 66، پرسپولیس برای مسابقه با داماش به ورزشگاه گل‌آلود سردار جنگل قدم گذاشت. در زمستان سرد رشت در لیگ هشتم، استقبال فوق‌العاده‌ای از این بازی به عمل نیامده بود. سرخپوشان گل اول بازی را به ثمر رساندند اما آدریانو آلوز بازی را به تساوی كشاند. گل دوم بازی، در نیمه دوم با ضربه كریم باقری از راه رسید اما اتفاق خاص مسابقه، سیو رویایی فرانك آتسو بود. مدافع خارجی پرسپولیس در ثانیه‌های پایانی توپ را از روی خط دروازه بیرون كشید تا هر 3 امتیاز بازی در حساب سرخ‌ها باقی بماند. تنها چند روز بعد، افشین پیروانی نیمكت پرسپولیس را ترك كرد تا نلو وینگادا، هدایت این تیم را در داربی 66 بر عهده بگیرد.
  •   رسوایی
رفتار دو ستاره پرسپولیس در لیگ یازدهم، یك رسوایی تمام‌عیار برای باشگاه ساخت. رشت، میزبان ماجرای عجیب شیث رضایی و محمد نصرتی بود. سرخپوشان در یك بازی جذاب، حریف را با نتیجه 3بر2 شكست دادند اما ساعاتی بعد از بازی، بخش خبری 20:30، تصاویری باورنكردنی از شادی گل دو بازیكن تیم استیلی منتشر كرد. خیلی زود شبكه‌های اجتماعی نیز وارد داستان شدند و ویدیوهای مختلفی از زوایای گوناگون از این دو فوتبالیست پخش  شد. شوخی نصرتی و شیث، مثل بمب سروصدا به راه انداخت و اساسا هر خبر دیگری در كشور را به حاشیه راند. آنچه بین این دو بازیكن گذشته بود، حتی از اختلاس 3 هزار میلیاردی نیز بیشتر مورد توجه قرار گرفت. اتفاق رشت، عملا آینده هر دو بازیكن در پرسپولیس را نابود كرد.
  •   باختن به تیم 10 نفره
 پرسپولیس ژوزه-رویانیان یكی از ضعیف‌ترین نمایش‌های تاریخ باشگاه را در لیگ برتر دوازدهم، در رشت رقم زد. تیم امید هرندی، میهمانش را با یك گل شكست داد اما این پیروزی، چیزی فراتر از یك برد معمولی برای رشتی‌ها به شمار می‌رفت. آبی‌ها در شرایطی پرسپولیس را بردند كه یك نیمه كامل را با 10 بازیكن پشت سر گذاشته بودند. حتی 10 نفره شدن حریف، به پرسپولیس كمك نكرد تا از این مسابقه امتیاز بگیرد.
  •   پنالتی ابوذر
یحیی گل‌محمدی برای رساندن پرسپولیس به فینال جام حذفی، از مسیر سختی عبور كرد. یكی از سرسخت‌ترین رقبا برای پرسپولیس، داماش بود كه در مرحله نیمه‌نهایی از قرمزها میزبانی كرد. داماش در آستانه پیروزی در بازی قرار داشت اما گل محمد نوری در وقت‌های اضافه تیم یحیی را به مسابقه برگرداند. مسابقه به ضربات پنالتی كشیده شد و از 10 پنالتی، 9 ضربه گل شد. تنها ابوذر رحیمی، پنالتی‌اش را به تیر دروازه كوبید و همین ضربه، داماش را از جام حذفی كنار زد. هر چند كه تیم یحیی نیز در نهایت قهرمان این جام نشد.
  •   گل، پشتك و فرار
فروردین 93، پرسپولیس به 3 پیروزی در برنامه فشرده نوروز نیاز داشت تا قهرمانی لیگ سیزدهم را به دست بیاورد. اولین بازی، در رشت روبه‌روی داماش برگزار می‌شد. تیم علی دایی این مسابقه سخت را با برتری یك بر صفر به پایان رساند. شادی آكروباتیك عباس‌زاده، به معنای بازگشت
 پرسپولیس به صدر جدول بود اما شاگردان شهریار تنها چند روز بعد با راه‌آهن مساوی كردند تا صدر را به فولاد تقدیم كنند. لیگ سیزدهم برای پرسپولیس با نایب‌قهرمانی به پایان رسید.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code