شام آخر دورهمی

نویسنده:
هفته پایانی رقابت‌های لیگ قهرمانان اروپا امشب و فردا برگزار می‌شود. از 16تیم مرحله یك‌هشتم نهایی، تكلیف 8تیم صعودكننده مشخص شده است...
هفته پایانی رقابت‌های لیگ قهرمانان اروپا امشب و فردا برگزار می‌شود. از 16تیم مرحله یك‌هشتم نهایی، تكلیف 8تیم صعودكننده مشخص شده است. 4تیم دیگر در پایان بازی‌های امشب صعود خواهند كرد و 4تیم هم فرداشب وضعیت‌شان مشخص می‌شود.
در این گروه بنفیكا حذف شده و 3تیم دیگر شانس صعود دارند. منچستریونایتد در اولدترافورد میزبان زسكامسكو خواهد بود تا با كسب یك‌امتیاز به‌عنوان سرگروه صعود كند. این بازی را جانلوکا روکی ایتالیایی سوت می‌زند. بازل هم می‌تواند در زمین بنفیكا نهایت استفاده را ببرد و جایگاه دوم خود را در جدول رده‌بندی حفظ كند؛ دیداری كه داوری آن را خسوس گیل مانسانو از اسپانیا عهده‌دار خواهد بود. زسكا باید 4گل به منچستر بزند تا در صورت پیروزی بازل مقابل بنفیكا به مرحله بعد برود. علت اصلی، شكست زسكایی‌ها در بازی‌های رو‌در‌رو مقابل بازل سوئیس است. هر دو بازی امشب این گروه به‌نوعی به‌یكدیگر مرتبط هستند.
   تكلیف صعود مشخص شده و PSG و بایرن كارشان برای رسیدن به مرحله بعدی تمام است. جدال امشب آنها در آلیانتس آره‌نا، نوعی اعاده حیثیت است برای بایرن و همچنین تلاش برای سرگروهی. بایرن برای سرگروهی باید 4گل به پاری‌سن‌ژرمن بزند كه به‌نظر نه توانش را دارد و نه نیاز چندانی به این كار. با نگاه به وضعیت سایر تیم‌های گروه می‌شود دریافت كه امكان صعود تیم‌های قدرتمند به‌عنوان تیم دوم گروه هم بسیار زیاد است. جونیت چاکر تركیه‌ای این بازی هیجان‌انگیز را قضاوت می‌كند. در دیگر دیدار اندرلخت در خانه سلتیك بازی می‌كند و برای رسیدن به لیگ اروپا باید 4گل به میزبانش بزند. داوری این بازی هم برعهده ماتی یوگ از اسلوونی خواهد بود.
   در این گروه چلسی صعود خود را قطعی كرده و برای سرگروهی باید از سد اتلتیكومادرید در خانه بگذرد. دیداری كه قضاوت آن را یك هلندی به‌نام دنی ماکلی برعهده دارد. اتلتیكو برای صعود باید آبی‌های لندن را ببرد تا شانس صعود داشته باشد و در سوی دیگر، آ.اس رم به احتمال بسیار می‌تواند با گذشتن از سد قره‌باغ در ورزشگاه المپیكو، خیلی راحت صعود كند و همین شانس را هم از مردان دیه‌گو سیمئونه بگیرد. بازی رم را توبیاس اشتیلر از آلمان سوت می‌زند. اتلتیكو با رفتن به لیگ اروپا می‌تواند یكی از مدعیان اصلی این جام شود و شرایط گروه هم به‌گونه‌ای است كه سوم شدن روخی‌بلانكو بیشتر از سایر گزینه‌ها است.
صعود بارسا به‌عنوان تیم نخست این گروه به مرحله بعدی رقابت‌های لیگ قهرمانان اروپا، كاملا قطعی شده و آنها در یك بازی تشریفاتی اگر در نوكمپ به اسپورتینگ لیسبون ببازند شاید كار یووه را برای دوم شدن سخت‌تر كنند. کرگ تامسون اسكاتلندی، داور این بازی خواهد بود. اما یووه در زمین المپیاكوس بازی مهمی دارد و برای اینكه كارش به اما و اگرها كشیده نشود باید 3امتیاز این بازی را به‌دست آورد. فرناندس بوربالان اسپانیایی بازی یووه و حریف یونانی‌اش را سوت خواهد زد و المپیاكوس كه با یك امتیاز قعرنشین است، می‌خواهد دست‌كم، خداحافظی آبرومندانه‌ای با این فصل لیگ قهرمانان داشته باشد.
ماریبور در این گروه حذفش قطعی شده و 3تیم دیگر رقابت بسیار نزدیكی برای رفتن به مرحله بالاتر دارند. در بین 4گروه دوم لیگ قهرمانان این فصل، تنها این گروه است كه تكلیف سرگروهش مشخص نشده است. لیورپول 9امتیازی در آنفیلد میزبان اسپارتاك مسكوی 6امتیازی است. شاگردان كلوپ اگر بازی را ببرند، قطعا سرگروه می‌شوندو مساوی كنند، صعودشان قطعی خواهد بود. در مقابل، اسپارتاك مسكو برای رفتن به مرحله بالاتر فقط و فقط برد می‌خواهد. در دیگر بازی این گروه، ماریبور اسلوونی در زمین خود میزبان سویا خواهد بود. سویا در صورت شكست هم می‌تواند راهی مرحله بعدی شود، اما برای از بین بردن اما و اگرها، باید برنده میدان را ترك كند.
منچسترسیتی به‌همراه پاری‌سن‌ژرمن تنها تیم‌هایی هستند كه تمام بازی‌های‌شان را در مرحله گروهی برده‌اند. مردان پپ گواردیولا سرگروه شده‌اند و در بازی پایانی خود درحالی میهمان شاختار دونتسك هستند كه به‌طور حتم نیم‌نگاهی هم به داربی هفته آینده منچستر دارند. شاختار برای صعود باید یك تساوی از سیتی بگیرد. در دیگر دیدار این گروه، ناپولی 6امتیازی میهمان فاینورد است و باید بازی را از این تیم هلندی ببرد تا امیدوار به‌صعود باقی بماند. در بازی‌های رو‌در‌رو، ناپولی از شاختار بهتر است و پیروزی سیتی مقابل این تیم اوكراینی و برتری ناپولی در زمین فاینورد می‌تواند حكم صعود تیم ایتالیایی به مرحله بعدی را صادر كند.
بشیكتاش با شگفتی‌آفرینی در فاصله یك هفته مانده به‌پایان مسابقات، خود را سرگروه كرد و صعودش به یك‌هشتم نهایی قطعی شده است. پورتو و لایپزیگ در این گروه برای رسیدن به مرحله حذفی تلاش می‌كنند و قطعا یكی از این دو تیم هم راهی لیگ اروپا می‌شود. موناكو، قهرمان لیگ یك فرانسه هم با 2امتیاز حذف شده است. چهارشنبه، لایپزیگ در خانه به‌دنبال یك پیروزی شیرین بر بشیكتاش است و پورتو هم در خانه خود از موناكو پذیرایی خواهد كرد. اگر هر دو برنده شوند، این پورتو خواهد بود كه راهی مرحله یك‌هشتم نهایی چمپیونزلیگ خواهد شد؛ چون در بازی‌های رو در روی خود مقابل لایپزیگ، یك برد و یك باخت دارد و 5بر 4از تیم آلمانی پیش است.
تاتنهام سرگروهی‌اش را مسجل كرده و رئال‌مادرید هم دومی‌اش را. مردان زین‌الدین زیدان در سانتیاگوبرنابئو درحالی میزبان بروسیادورتموند هستند كه حریف‌شان حال و روز خوبی ندارد و سخت تلاش می‌كند كه خود را به لیگ اروپا برساند. در بازی دیگر، تاتنهام كه در لیگ برتر انگلستان ‌یك‌باره افت كرده، میزبان آپوئل نیكوزیا است و می‌خواهد با سپری كردن روزهای بد، یك نتیجه خوب خانگی را به‌دست آورد. كاری كه قطعا رئالی‌ها هم به‌دنبال آن خواهند بود. در این گروه رئال‌مادرید و تاتنهام به‌نوعی به‌دنبال احیای خود و همچنین بهبود ركوردهای‌شان هستند و دو تیم دیگر می‌خواهند آبرومندانه مسابقات را ترك كنند. البته رسیدن به لیگ اروپا هم هدف مهمی محسوب می‌شود.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code